Přání seniorů 2021

Jako každý rok i letos mají senioři vánoční přání. A jako každý rok nám je nechtějí říct. Odbývají nás se slovy „já nic nepotřebuju“ Ale většinu z nich máme v péči již delší dobu a víme, co mají rádi, nebo o potřebují. Některé dárky jsou jen drobnosti pro radost, pro pocit, že na ně Ježíšek nezapomněl. Protože některé seniory navštěvují už jen naše pečovatelky. Zkrátka se dožili tak vysokého věku, že už zůstali sami. Jiné dárky jsou velmi potřebné a pomohou. Třeba pleny, podložky, potravinový balíček, léky a mastičky… vypadají jako bez fantazie, ale jsou to dárky, které seniorům velmi pomohou.

Pro koho to bude?

Popsat dárek Dárečky, můžete posílat nebo nosit k nám na Domovinku. Zabalené, nebo Když budete chtít můžete je zabalit, ale klidně je zabalíme tady. Jen pokud máte dárek pro konkrétní osobu, napište na něj číslo ze seznamu. Ať se dárek dostane tam kam má.

Duplicitní dárky

Někdy se stává, že dárek ze seznamu dorazí vícekrát. Pokud je stejný jako u jiného seniora, dáme ho jemu. Pokud to povaha dárku umožňuje (něco dobrého, kosmetika, káva, zdravotní potřeby…) dostane ho senior dvakrát. Snažíme se dárky rezervovat aby k těmto situacím nedocházelo, ale vás dárců je mnoho a někdy se zkrátka sejdou stejné dárky. Ale nemusíte se bát. Dostanou se tam kam mají.

Dárky, které potěší vždy

Nechcete-li vybírat konkrétní osobu, nebo jste si ze seznamu nevybrali. Máme pár tipů, které potěší každého seniora i když si o žádný dárek Ježíškovi nenapsal. Vždy je to káva, u seniorů nejčastěji rozpustná, ovocné čaje, voltaren / olfen gel / dolgit, inkontinenční podložky do postele, sudocrem.

Prosíme letos bez svíček

Prosíme nekupujte svíčky. Víme, že k vánocům patří, ale spousta seniorů, které máme v péči jsou trochu zapomětliví nebo se hůře pohybují. Stačí na chvilku klimbnout nebo se neopatrně zvednout a neštěstí je na světě. Požárů od svíček je každoročně hodně a mi bychom k nim neradi přidali další.

Na seznam přání ose dostanete přes odkaz

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-A5hJU5WcHcPkwa4Eywm254rOC68jwXuqrWIWD6RZqI/edit?usp=sharing

Letošní první splněná přání